Тя се проведе на 15 и 16 април в столицата на Литва, Вилнюс. Представители на АЛХБ бяха Д-р Искра Капинчева, член на Политическия подкомитет и д-р Дора Пачова, член на Подкомитета по образованието.
През последните години освен специфичната работа за всеки от подкомитетите се провеждат тренинги за участници по актуални теми.
- Работна среща ”PR/комуникационни стратегии на ECH „
Д-р Сара Имс, бе главен модератор на т.нар. Медиен уъркшоп. Тя говори за „Промотиране на хомеопатията в провокативна среда” и проблемите, с които се сблъскват асоциациите при организирана антихомеопатична кампания. Д-р Едит Катона сподели опита на Унгария за справяне са такива през последната година. Обсъден беше Международния ден на хомеопатията, работихме върху силните и слабите страни на медийното ни присъствие, обменихме опит, създадохме стратегии за PR и комуникация.
Българският опит – форматът, по който работим предизвика определен интерес. Активностите ни по Световната седмица на хомеопатията и работата ни с общопрактикуващите лекари и специалистите по време на годишните ни конференции бяха високо оценени. Станахме новатори и с проведените Хомеопатични семинари за журналисти.
- „Critical Thinking” – Съвместно заседание на Подкомитета по образованието и подкомитета по научните изследвания.
Д-р Робърт ван Хаселен говори по темата за „критичното мислене” – какво представлява и защо е важно да бъдат обучавани студентите по хомеопатия на него. Той предостави ценна информация за учителите по хомеопатия и хомеопатичните училища – списък задължителни и пожелателни елементи при докладване на случаи, статии и презентации. Част от материалите ще бъдат предоставени за ползване на членовете на АЛХБ.
В трите дни на съвещанията дискутирахме много други актуални теми от света на хомеопатията заедно с нашите колеги от други асоциации. Хубаво е да си част от това хомеопатично семейство.